středa 6. května 2015

Sezóna medvědího česneku vrcholí.

 Medvědí česnek, latinsky Allium Ursinum je jarní bylina s podzemní cibulí, která začíná růst v teplejších lokalitách již na konci února a končí květem cca. na konci května. Používá se v kuchyni a také v léčitelství, neboť má významné léčebné účinky. Obsahuje vitamín C –  ve 100g rostliny je asi 150 mg vit.C. Pro srovnání, jablko jej ve stejné gramáži obsahuje asi 4 mg. Dále obsahuje antibakteriální látku alicin, fotoncidy, hořčiny, jód a další látky. 

Použití v kuchyni
Kromě možnosti udělat si z něj pesto se dá použít do pomazánek (např. tvarohová pomazánka s medvědím česnekem na čerstvém chlebu), do sálatů (okurkový salát s medvědím česnekem, smetanou a jogurtem), do polévky (krémová polévka s medvědím česnekem), do náplní masa (např. sekaná), do nádivek, špenát z medvědího česneku, atd., využití v kuchyni je široké.
Použití v léčitelství
Medvědí česnek je přírodní antibiotikum, je antibakteriální a protiplísňový.  Snižuje krevní tlak, brání kornatění tepen, využívá se při léčbě mykóz, ničí zlatého stafylokoka, nežádoucí střevní bakterie a je velmi účinný při vypuzování parazitů.  Čerstvě nasekané listy mají čistící účinek na ledviny, močový měchýř a stimulují odchod moči.

A jak jej uchovat? Udělat z něj pesto, bylinkové máslo... dsále se dá zamrazit (stačí listy proprat ve studené vodě a pořádně osušit, pak nahrubo nasekat a šup s ním do zatahovacího igelitového sáčku). Nebo vyrobit ochucený olej – nasekat svazek na jemné proužky, dát do lahve a zalít kvalitním olivovým extra virgin olejem a nechat 3 týdny macerovat ve tmě. Poté přecedit a hotovo.

Každopádně..neváhejte a hurá na trhy;)

Žádné komentáře:

Okomentovat