neděle 31. srpna 2014

Marocký mátový čaj. Letní nakopnutí.


Marocký mátový čaj. Včem je jeho tajemství? No nebudu zdržovat. To tajemství se skrývá v tom, že se nedělá z máty. Tedy alespoň ne pouze z máty. Je to především silný zelený čaj, hodně slazený. A do něj pak mátu samozřejmě přidáme. A nijak nešetříme. V Maroku do kovové konvice napěchují tolik čerstvých mátových lístků a stonků máty (Mentha longifolia), kolik se jim tam jen vejde.
Vše chvilinku povaří a nebo zalévají vodou hodně horkou a louhují aspoň 5 minut, tím se do nápoje dostanou i třísloviny. Nevadí to. Cukr nebo med totiž ve výsledném energy drinku ukryje hořkost, která se s vařící vodou z lístků zeleného čaje uvolní spolu s jeho typickou chutí. Výsledkem je extra voňavý nápoj plný všech těch flavanolů, katechinů a éterických olejů, které bombardují vaše chuťové pohárky a všechny receptory čichu. Celého člověka pak již pár doušků postaví opět na nohy.

Někdy se tomuto nápoji také říká "Le touarég", podle berberských kmenů, které obývaly a obývají části pohoří Atlasu a Sahary. V Maroku jej naleznete nejen v malých horských vesničkách u "domorodců", ale na každém tržišti, kde vás na něj rád pozve pouliční prodavač poté co s vámi udělá dobrý obchod, ale i v přední designové restauraci či v hotelu. Tradičně se pak chladí vzduchem a servíruje ve skle. A pokud by vám přišlo že potřebujete postavit na nohy ještě víc, svařte si třeba Badyán, Kardamon a Skořici!

Žádné komentáře:

Okomentovat