pondělí 21. května 2012

Sýrové koule obalené v bylinkách

Ingredience: Bazalka, Oregáno, Tymián, Rozmarýn, Petržel, Pažitka ..., chilli paprička, čerstvý sýr, nebo jiný sýrový výrobek dle volby (brynza, lučina, čerstvý kozí sýr...), případně kysaná smetana.

Jak na to? Aromatické sýry jako je např. brynza obaluji rovnou, nebo je případně "naředím" chuťově neutrálním sýrem odpovídající konzistence. Pokud mám klasický čerstvý sýr z kravského mléka, osolím, opepříme, případně upravím dle potřeby konzistenci trochou kysané smetany a promíchám. A pak už jen obaluji kuličky v najemno nasekaných bylinkách dle aktuálních možností a chuti. Chili papričku určitě nedávám na všechny kuličky.

Degustujte bylinky, degustujte sýry!
Právě k tomu tento recept slouží ideálně a i přes jeho triviálnost jej zařazuji velmi záhy. Právě v něm totiž můžete nechat bylinky, aby ve své nejčerstvější podobě okouzlily vaše hosty, nebo "jen" vaše chuťové pohárky. Tento recept má velkou nevýhodu. Nikdy se mi koulí nepodaří udělat tolik, aby jich bylo dost. Zapráší se po nich totiž okamžitě. A možná i proto se mi líbí. Vždycky pouze navnadí. Neslouží k zasycení... Skvělá chuťovka k vínu, efektní předkrm. Budete-li mít chuť hrát si, nakupte více druhů sýra a skryjte je v bylinkovém obalu... překvapení spolustolovníků bude násobené. Také můžete některé kulky ochutit třeba jen petrželkou a Pažitkou, do některých vmíchat chilli a samozřejmě doporučuji pár kuliček obalit pouze v drcených vlašských ořeších či madlích, aby jste mezi bylinkovými sousty mohli chuťové pohárky vyčistit... Pokud recept připravuji pro slavnostnější příležitost, rád používám sýry z různých druhů mléka (kravka, ovce i koza), nebo přikoupím na jednu variantu obalování třeba i parmazán. Ochutnávejte a experimentujte!


Žádné komentáře:

Okomentovat