pátek 25. května 2012

Rozmarýnový burgr s bylinkovým máslem

Ingredience:
Hamburger - maso: mleté hovězí, cibule, česnek, pepř, sůl, olej, Rozmarýn a Bylinkové máslo, strouhanka 
Burger - ostatní: hamburgrová houska, římský nebo ledový salát, rajče, okurka, dle chuti plátky slaniny (česká či pancentta ) a sýru (gouda, čedar ...)
Dip: majonéza, sůl, česnek
Rozmarýnové hranolky: brambory, olej, sůl, Rozmarýn 


Jak na to?  Cibulku nakrájím a nechám do hněda karamelizovat na pánvi až je pěkně zlatá. Když vychladne, vmíchám jí do mletého hovězího spolu s trochou česneku, soli, pepře a na jemno nasekaným Rozmarýnem. Je-li třeba, přidám malinko strouhanky pro zlepšení konzistence a pečlivě promíchám. Bylinkové máslo z chladničky nakrájím na kolečka. Z masové směsi dělám tenčí placky a vždy mezi dvě vložím dva silné plátky bylinkového másla a pak tvaruji vysoký hamburger. Připravené odložím stranou. Udělám si dip smícháním surovin, připravím oblohu a jde grilovat. Většinou stačí 5-7 minutek z každé strany. Pokud zůstane hamburger kolem másla růžový, tím lépe. Když maso otočím, přidám nahoru sýr a na gril vedle slaninu té většinou stačí minutka otočit a zase minutka. A pak již skládám dle chuti do burgrové pyramidy. Místo kečupů a hořčic mažu housky česnekovou majonézou a ještě nějakou dám do mističky vedle. Tentokrát jsem servíroval i domácí hranolky z nových brambor s rozmarýnovou solí. Pro tuto rustikální úpravu hranolků brambory vařím ve slupce do poloměka, pak nakrájím na hranoly, ani je neloupu a dosmažím v oleji do zlatova. Po odsátí tuku z hotových hranolků promíchám se solí, kterou jsem rozemnul s nasekaným rozmarýnem. Pokud nechcete smažit, promíchejte brambory s rozmarýnovou solí a trochou oleje a dejte do trouby.
Překvapení ve formě bylinkového másla uvnitř burgru dostane každého. Samozřejmě příprava na klasickém grilu s dřevěným uhlím je vždy nejlepší. Letní počasí velí: vyběhněte na terasy, balkony a zahrady a rozpalte to!

Žádné komentáře:

Okomentovat