pátek 25. května 2012

Krupicová kaše s ovocem a mátou

Opusťte předsudek, že krupicová kaše je jen pro malé děti! Je to výtečná snídaně nebo dokonalý rychlý dezert. A samozřejmě stálý dětský evergreen. Já jí dělám pravidelně. Dříve jsem sháněl záminky typu "nedal by sis krupicovou kaši?" V poslední době ale hrdě hlásím "Dělám si krupicovou kaši. Přidá se někdo?". Nebojím trochu experimentovat a možná trochu překvapivě i bylinky jí sluší.
Přináším recept na trochu upgradovanou "k.k." jak jí dělám doma. neměním skupenství, neproháním jí lahví na výrobu sodovky. Jen jí poctivě ochutím.

Ingredience: krupička, nebo hrubá mouka, mléko, cukr, javorový sirup, pomeranč nebo jahody,  máta, kardamon.

Jak na to? udělám klasickou krupicovou kaši mléko/krupička/cukr akorát přidám pár kardamonových semínek, nebo mletý kardamonový prášek a zastříknu trochou ovocné šťávy pokud to ovoce které jsem vybral umožňuje. Na talíři bohaťe ozdobím  ovocem zakápnu javorovým sirupem a dekoruji lístky máty. Dkaši dělám řidší a nemastím máslem. Obvykle nemám rád když se v receptu vypouští nebo nahrazují suroviny, které jídlu dávají autentickou chuť. Ale pokud by vás měla zastavit absence kardamonu nebo  javorového sirupu ve vašich zásobách, nevěšte hlavu a kaši stejně udělejte. Zbavíte jí mezinárodního nádechu a zbude vám poctivá dobře ochucená kaše. I ta kombinace čerstvé bylinky a ovoce vážně stačí. Pokud používáte jako překvapivý dezert při intimní večeři pro dva, nepřipojujte při servírování pohádku Hrnečku vař, ale mluvte o tom jak máta i kardamon mají zázračné afrodiziakální účinky!

Žádné komentáře:

Okomentovat