středa 23. května 2012

Hrachová polévka se smetanou a mátou

Jsem vášnivý milovník "mixovaných" polévek. Tenhle letní hráškový krém patří na opravdovou špičku polévkové pyramidy. Je tak svěží, že se bez ostychu dá servírovat i v horku, aniž by kdokoli protestoval. Naopak!

Ingredience:  drůbeží vývar, 2 hrsti Máty,  velká cibule, kelímek smetany, pytlík mraženého hrášku 3 lžíce másla, sůl, pepř, cukr.
Na slavnostní verzi s krevetami navíc ještě krevety, česnek, chilli papričku a citron.

Jak na to? Na másle osmahnu cibulku, zaleji vývarem, provařím pár minutek a přidám rozmražený, propláchnutý  hrášek. Opět povařím a sundám z ohně. Trochu hrášku si dám stranou a ostatní rozmixuji tyčovým mixérem. Mám-li chuť, výsledek ještě propasíruji přes hrubý cedník, zbavím tak polévku šlupek z hrášku co se nerozmixovaly. Vrátím do hrnce, hodím tam mátu a ještě rozmixuji. Nakonec vmíchám smetanu, dochutím solí, případně trochou pepře z mlýnku a podle chuti cukru. Prohřeji, ale už nevařím.

Ničím už není třeba polévku kazit. Právě v této čistotě vynikne neobvykle lahodné propojení máty a sladkého hrášku. Zkuste také přidat zakysanou smetanu místo sladké. I to je báječná kombinace! Ochutnávejte a experimentujte!

Když chci opravdu ohromit, neváhám s vložením opečených krevetek. Chuť posunu a mátový tón poněkud ustoupí do pozadí. Stojí to ale za to.

Jak na to? Na pánvičce si osmahnu na troše másla česnek  a kousek chilli  papričky nakrájené na jemno, přihodím vyloupané krevety a z každé strany je nechám zrůžovět. Nakonec zastříkám citrónem a ještě vše v pánvi poválím, aby se šťáva vsákla. Servíruji v polévce a zdobím  hráškem co jsem si dal stranou a snítkou máty. Hráškové polévce kreveta sluší jak barevně tak chuťově. Stejně tak česnek, který chuti nakyslých pikantních krevetek vévodí. Trochu citronu pak stříknu i do polévky samotné.

Žádné komentáře:

Okomentovat